Ustronie Jagienki TIMBUD

Opis forum


#1 2012-04-03 20:17:15

mk001

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-03
Posty: 2
Punktów :   

zapis o zarządzaniu w umowe

Cześć,
czy widzieliście zapis o zarządzaniu w umowie z deweloperem? że on wskazuje zarządce i ustala sobie wysokość np. wynagrodzenia dla zarządcy... czy ktoś już podpisał umowę w tym brzmieniu? Nie wiem co o tym myśleć, bo wychodzi na to że np po 6 miesięcach deweloper nagle może powiedzieć że ustala sobie wynagrodzenie na poziomie 15 tys., a mieszkańcy w tej umowie zobowiązali się do zrzutki na tą kwote://

pozdrawiam
marta

Offline

 

#2 2012-04-06 17:39:55

mifas

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-30
Posty: 4
Punktów :   

Re: zapis o zarządzaniu w umowe

Witam.
Z tego co wiem kupujący negocjują (skutecznie) z TIMBUDEM ten zapis. a poniżej cytuję wypowiedź prawdopodobnie prawnika z innego  forum.

,,klauzule niedozwolone w rozumieniu art. 385 (ind. 1) Kodeksu cywilnego nie wiążą Państwa jako konsumentów.
Skutki innych zapisów sprzecznych z prawem regulują stosowne przepisy. Niektóre są nieważne, inne zaś np bezskuteczne wobec jednej ze stron, zwykle "słabszej".
Z tego co wiem, TIMBUD nie robi problemów ze zmianą umowy, warto więc negocjować niekorzystne zapisy. Zresztą, część zapisów już zmienił, przynajmniej w umowach przedwstępnych zawieranych w formie aktu notarialnego.
Sposób zarządu nieruchomością wspólną ustala się zwykle w pierwszym akcie notarialnym tj umowie o ustanowienie odrębnej własności lokalu i jego sprzedaży, "otwierającym" daną inwestycję (art. 18 ustawy o własności lokali). Jeżeli takowy został już podpisany, wówczas wiąże pozostałych nabywców mieszkań, ale w takim zakresie w jakim jest zgody z prawem.''

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pierwszace.pun.pl www.4fpc.pun.pl www.nsz-squad.pun.pl www.mksbiskupice.pun.pl www.bpkrakow.pun.pl